Bevers vieren verjaardag Lange Doener

CIMG1296 Bevers vieren verjaardag Lange DoenerLange Doener is de langste en de oudste in Huize Hotsjietonia en is daarom een beetje de baas. Hij lijkt soms een beetje saai en serieus, maar is dat niet. Hij heeft ook wel iets weg van een vaderfiguur. Niemand weet precies hoe oud hij is, maar hij is best al wel oud. Hij wil wel zeggen wanneer hij jarig is. Meestal komen alle bevers dan bij elkaar om dit te vieren. Ook dit jaar heeft hij weer zijn verjaardag gevierd met de Bevers van de Sprokkelbende.

Als baas heb je het altijd heel druk, daarom heeft Lange Doener heel weinig tijd, maar hij is er altijd zaterdagochtend voor de bevers. Hij is in bijna alle landen van de wereld op de vakantie geweest en weet dan ook heel veel en kan ook hele mooie verhalen vertellen. Hij probeert de bevers dan ook altijd nieuwe dingen te leren over de natuur of over verre landen. Hij kan heel goed toveren, maar dat doet hij niet vaak omdat het dan niet meer bijzonder is. De rest van de week gaat hij de krant lezen, of een kopje thee drinken bij zijn vriendin Pompedomp, zorgen dat Frederik Scheuremaar niet belangrijke brieven verscheurd, Blub nieuw water krijgt of dat Lappezak niet overal lappen achter laat. En als hij even niet bezig is dan leest hij de krant en is hij dus toch bezig. Hij heeft in zijn kamer een hele grote boekenkast, Lange Doener heeft dan ook heel veel boeken die hij allemaal gelezen heeft.