Jotihunt, de jacht op Frankenstein!

Zaterdag is het weer zo ver. Het derde weekend van oktober staat ieder jaar in het teken van de JOTA/JOTI. De JOTA (Jamboree On The Air) wordt alweer voor de 54ste keer gehouden. Maar waar we vroeger nog bezig waren met het bevestigen van antennes wordt nu plaats gemaakt voor computers, printers en beamers. De laatste jaren heeft de JOTI (Jamboree On The Internet) bij ons namelijk de plaats ingenomen van de JOTA.

Steunpunt Scouting Gelderland heeft om de JOTI heen een heel spel bedacht, genaamd de Jotihunt. Een jaarlijks terugkerend evenement waar het allemaal draait om tactiek, plannen en hunten. Vanaf zaterdagmorgen 9 uur kunnen de hunters, 54 scoutinggroepen uit onze provincie, 30 uur aaneengesloten jagen op de vossen. Deze vossen verplaatsen zich ter voet in zes verschillende deelgebieden. Ieder uur worden er op een speciale website hints bekend gemaakt over de laatste locatie van de vossen. Het doel is om deze hints op te lossen zodat je weet waar de vossen lopen om vervolgens deze per auto te kunnen hunten. Om het spel nóg uitdagender te maken, komen er via de website ook opdrachten binnen die de hunters uit mogen voeren om extra punten binnen te halen. Een hele organisatie zo’n coördinatiecentrum op het clubhuis en tegelijkertijd het aansturen van de auto’s in de deelgebieden. En met het thema Frankenstein dit jaar weet je maar nooit wat ons allemaal te wachten staat. Het beloofd dan ook een spannend weekend te worden en wij hebben er weer reuze zin in.  

Wil je meedoen aan dit waanzinnig leuke spel? Geef je dan op bij Wouter Graumans.