Scouting Bennekom

Old Skool Scouting Opkomst

SAM 3067 300x225 Old Skool Scouting OpkomstHoera! Hoezee! Het Zoeka Vendel bestaat vandaag (1 december 2012) precies 57 jaar. Met dank aan een aantal dames die in 1955 Scouting voor meisjes weer oppakten onder de naam Zoeka Vendel hebben wij elke week nog plezier.
Daarom gingen we vandaag terug in de tijd. En dat begon met een hele bijzondere openingsceremonie. Elke ronde had in de jaren ’60 een eigen yell, deze werd door de rondes ingestudeerd. Vervolgens volgende verschillende opstellingen, aangeduid door de leiding met gebaren, voordat het openen kon beginnen. Ook de tekst van het Zoekalied iets is aangepast in de loop der jaren, helaas weten we nog steeds niet waarom we een ‘puntje-puntje-troep’ zijn…

De winter was ons goedgezind. Gehuld in (korte)rokjes met blote benen en kniekousen trotseerden de padvindsters de kou. Leiding Anne kreeg het zo koud dat haar benen licht gaven!SAM 3070 150x150 Old Skool Scouting Opkomst
Na de opening was het tijd om de kennis over de (recente) geschiedenis van Nederlandse padvindsters, Bennekomse padvindsters en Scouting in het algemeen op te halen middels een Zweeds renspel. Er werd gerend, dit mede door de lage temperatuur!
Daarna binnen lekker opwarmen bij een Kim-spel. Een kim-spel is een spel wat je zintuigen traint. In dit geval moest een padvindster uit 1932 16 van de 20 voorwerpen tijdens een Kim-spel goed hebben. We gingen eens testen of padvindsters dat anno 2012 ook nog kunnen. Dit onderdeel behalen was namelijk één van de eisen om het derde klas insigne padvindster te bemachtigen.

Tijd voor wat warms. Een padvindster moet ‘warme chocola’ kunnen maken lezen we in het Nieuwelingenspoor (het installatieboekje uit 1930). Dus de padvindsters gingen hiermee aan de slag. Toen de chocomelk gelukt was… mmm.. iets minder cacao was niet vies geweest… werd er hard voor onszelf gezongen (en voor Christiaan die gisteren jarig was) en genoten van versierde cake. Snel opruimen en de drie uur waren alweer voorbij. Wat gaat de tijd toch snel als je het leuk hebt! SAM 3068 kopie1 1024x768 Old Skool Scouting Opkomst